ŠKOLSKÉ VÝLETY

lanovka Dovoľte, aby sme Vás oslovili s ponukou na zorganizovanie výletu pre žiakov Vašej školy do známeho rekreačného strediska Slovenska, na Donovaly. Naše stredisko známe predovšetkým ako zimné lyžiarske stredisko ponúka svojim návštevníkom mnoho atrakcií a zábavy aj počas letného pobytu.

V lete 2008 bolo vybudované pri údolnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa letné adrenalínové centrum s dominantou atrakciou – tobogánovou bobovou dráhou, lanovým parkom, umelou lezeckou stenou, bungee trampolínami a klasickými trampolínami. Atrakcie poskytujú mnoho zábavy nie len deťom, ale aj dospelým. Okrem týchto atrakcií Donovaly ponúkajú aj vynikajúce podmienky na horskú turistiku, nakoľko sa nachádzajú na rozhraní dvoch národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra. Vrchol Novej hole, kam vás pohodlne vyvezie moderná sedačková lanovka, je ideálnym východiskovým miestom na hrebeňové túry vo Veľkej Fatre. Z osady Polianka zasa vedie turistický náučný chodník po stopách Špaňodolinského banského vodovodu, ktorý slúžil svojmu účelu už na začiatku 16. storočia.
Vďaka všetkým týmto možnostiam, ktoré Donovaly ponúkajú sme sa rozhodli pripraviť pre školy zaujímavú ponuku pri zorganizovaní školského výletu s vlastnou dopravou do nášho strediska. Okrem klasických jednodňových výletov je možné v spolupráci s miestnymi ubytovacími zariadeniami pripraviť ponuku aj na 2- a 3-dňové pobyty na Donovaloch.

1-dňový pobyt - Atrakcie FunArény Donovaly – 50-bodový lístok
Využitie bodov z bodového lístka je možné nakombinovať na všetky atrakcie FunArény a lanovku TELEMIX Nová hoľa ľubovoľne podľa vlastného výberu.
Cena/osoba:12,50 €*

*Podmienkou získania tejto zvýhodnenej ceny 50 bodových lístkov je nákup min. 15 ks pre celú skupinu!
Pre vedúcich zájazdu poskytneme bodový lístok na vstupy na atrakcie FunArény ZDARMA!
Bodový lístok je vydávaný len na čipovej karte, za ktorú sa platí vratná záloha 2,- €.
Po vyčerpaní bodov na čipovej karte je možné ich dobitie v ľubovoľnom počte vždy v cene 0,25 €/bod. (zľava oproti cenníkovej cene je 50 %).

Bližšie informácie ohľadom možnosti ubytovania v Chate pod Magurou spolu s fotografiami nájdete na webovej stránke www.maguradonovaly.sk.
Kompletné informácie o letnej ponuke aktivít na Donovaloch ponúka stránka www.parksnow.sk.

Bobová dráha

V bezprostrednej blízkosti údolnej stanice lanovky TELEMIX Nová hoľa a apres ski Husky baru v mesiacoch apríl – júl 2008 vyrástla na Slovensku druhá tobogánová bobová dráha svojho druhu od renomovanej nemeckej spoločnosti Wiegand.

Trať bobovej dráhy je vedená po pravej strane zjazdovky z Novej hole od Mišútskej cesty, kľukatí sa v lesíku a po takmer 900 m vyústi ku nástupnej stanici umiestnenej nad plochou, ktorú v zime využívame v stredisku ako klzisko. Počas jazdy v tobogáne na špeciálnych vozíkoch zažijete množstvo adrenalínu vďaka najmä vďaka 7 skokom a 11 ostrým zákrutám. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť v najrýchlejších častiach trate je 45 km/h. A ak sa vám jazda zapáčila, môžete sa znovu pohodlne priamo vo vozíku nechať vyviezť až na štart takmer 400 m dlhým vlekom.

Lanové centrum (pre osoby nad 140 cm)

Lanové centrum je umiestnené priamo v lesíku lemujúcom hlavnú cestu E77 spájajúcu Banskú Bystricu s Ružomberkom a svojou dĺžkou viac ako 500 m a počtom okruhov je momentálne najdlhším a najväčším lanovým centrom na Slovensku. Nástup do lanového centra je z plošiny vybudovanej na vedľa stojacej lezeckej veži. Po nástupe do lanového centra je vašou úlohou prekonávať prekážky, ktoré sú upevnené vo výške v priemere 2 m nad zemou. Pripravené okruhy sú farebne odlíšené a každý má svoj vlastný stupeň obtiažnosti. Počas celej doby absolvovania prechodu lanovým centrom ste istený lanom a na vašu bezpečnosť bude dozerať aj náš špeciálne vyškolený personál.

Trampolíny

Bungee trampolína je nepochybne najžiadanejšou atrakciou zábavných parkov za posledných niekoľko rokov. Ide o kombináciu originálnej hliníkovej konštrukcie, latexovej gumy a pružnej trampolíny vymyslenej v projekcii spoločnosti VIV Slovakia, s.r.o. Všetko je poháňané precízne zladenými motormi. Jedná sa o 4 samostatné trampolíny, na ktorých skokan s pripevnenou sedačkou spojenou s konštrukciou X-jump trampolíny dokáže skákať až do výšky 7 m a robiť pritom rôzne premety dopredu aj dozadu vďaka gumám, ktoré udržiavajú skokanov balans.

Popri bungee trampolíne je k dispozícii aj 8-stanovisková trampolína, na ktorej sa určite do sýtosti vyšantia nielen deti, ale na trampolínach môžu skákať všetky osoby až do váhy 70 kg.
Základná časová jednotka je 10 minút.

Myšiačikov detský vodný park

Adrenalínové centrum FunAréna Donovaly sa počas leta 2017 rozšírilo o jedinečnú novinku v rámci Slovenska - detský vodný zážitkovo-edukatívny park s 9 atrakciami, ktoré navzájom na seba nadväzujú a tvoria jeden celok. Všetky časti parku sú interaktívne a návštevníci ich tak môžu sami regulovať, vyskúšať, uchopiť alebo roztočiť. Vodný park vznikol vďaka potôčiku, ktorý pramení v časti Mišúty a pri údolnej stanici bobovej dráhy je nasmerovaný práve do nových vodných atrakcií, ktoré sú určené hlavne najmenším návštevníkom strediska. Popri detskom lanovom centre sú k dispozícii aj ďalšie zaujímavé atrakcie ako kamenné vodné ihrisko, rybník, kĺzačka či „Archimedes“ a „Závlaha“, na ktorých sa sami presvedčíte o fungovaní niektorých fyzikálnych zákonov.


Habakuky

V prípade, že sa rozhodnete pre návštevu nášho letného adrenalínového centra, odporúčame navštíviť aj rozprávkový svet Pavla Dobšinského – HABAKUKY, ktorý sa nachádza len 100 m od bobovej dráhy a ktorý takisto pripravil zaujímavú ponuku pre organizované školské skupiny. Viac informácií a cenník vstupu nájdete na www.habakuky.eu

Donovalkovo

Nové atrakcia na Donovaloch od letnej sezóny 2017. Mestečko, v ktorom na deti čaká 22 domčekov zmenšených tak, aby reálne zapadli do detského sveta. Interaktívny areál na Donovaloch víta deti od 2 rokov a ponúka priestor pre deň plný zábavy a tvorivosti. Vstúpte do mestečka, kde nájdete kino, nemocnicu, či rozprávkový domček pripomínajúci medovníkovu chalúpku. Malé princezné môžu navštíviť Snehulienku, alebo Popolušku a priamo u nej doma si pripraviť chutný koláčik či vypiť lahodnú šálku čaju. Pre kreatívnych výmyselníkov sme otvolili brány galérie, v ktorej môžete strihať, lepiť, maľovať a svoje práce, teda umelecké diela, vystaviť, alebo si ich odniesť domov. Ale pozor v mestečku nechýba ani hasičská zbrojnica, autoservis a čerpacia stanica. Viac informácií a cenník vstupu nájdete na http://www.donovalkovo.sk.


Počas pobytu na Donovaloch nezabudnite navštíviť miestne infocentrum, kde si môžete vybrať pohľadnicu z nášho strediska alebo zakúpiť suvenír, ktorý vám bude pripomínať chvíle strávené u nás. Infocentrum sa nachádza v centre obce naproti miestneho kostola.

Táto ponuka platí pre organizované skupiny v období
od 1. mája 2018 do 31. októbra 2018

(termín prosíme vopred dohodnúť e-mailom - info@funarena.sk alebo telefonicky na 048/4199 881).

V prípade záujmu o ubytovanie zasielajte požiadavky na rezerváciu e-mailom na info@infodonovaly.sk
alebo telefonicky na 048/4199 900.


TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU!


line
pdfStiahni ponuku vo formáte PDF

Infolinka: 048 / 419 9900, info@parksnow.sk
© Copyright PARK SNOW Donovaly. Všetky práva rezervované