TRASY

 
cykloturistika_donovaly
 

Od letnej sezóny 2011 sa Donovaly stali vďaka obnoveniu existujúcich a vytvoreniu nových cyklotrás centrom cykloturistiky v regióne Starohorských vrchov.

Cyklotrasy vo forme malých okruhov až po dlhé okruhy a trasy sú značené tak, aby ich v rozmedzí 1 – 8 hodinového bicyklovania na horských či cestných bicykloch zvládla široká klientela od rodín s deťmi, mládeže, dospelých, seniorov až po športovo jazdiacich cyklistov.
 
Obnovou existujúcej siete cyklotrás, vyznačením južnej vetvy Donovalskej cyklomagistrály (Donovaly – Slovenská Ľupča – Banská Bystrica) a postupným vytvorením nových cyklotrás v I. etape (2011) a II. etape (2012) je k dispozícii pre milovníkov tohto športu až 42 cyklotrás v celkovej dĺžke 375 km značených cyklotrás.
 
Cyklobus z Banskej Bystrice na Donovaly už od soboty, 18. mája 2019 každý víkend a sviatky len za 2 €! Naplánujte si výlet do nášho strediska a vyberte sa na jednu zo 42 cyklotrás.Zoznam značených cyklotrás:

Zjazdové trasy:

 • Nová Hoľa - Žarnovka – Lanovka
   
 • Nová Hoľa - Lúky - Lanovka
   
   
  NázovNová Hoľa - Lúky - Lanovka
  Číslo5589
  Dĺžka4,6 km
  NáročnosťSPORT
  Prevýšenie0/400
  UrčenieMTB
  PopisTrasa začína na vrchole Novej Hole pri stanici lanovky. Pri dobrej viditeľnosti sú z vrcholu krásne výhľady. Od lanovky trasa pokračuje zjazdom po zjazdovke popri ochrannom plote spoločne s modrou a žltou trasou. Všetky tri trasy sa rozdeľujú pri cykloturistickom smerovníku a zelená pokračuje dole popri starom vleku až k ďalšiemu cyklosmerovníku, kde sa stretáva so žltou trasou č. 8623. Od smerovníka pokračuje peknou lesnou cestou do obce Donovaly, kde sa napája na asfaltovú cestu a po nej klesá k dolnej stanici lanovky. Najmä v hornej časti je klesanie na trase náročné. Trasa je značená obojsmerne a je možné ju absolvovať aj opačným smerom. Stúpanie je však náročné.
  Farba
   
   
  >>stiahnúť súbor GPX (GPS eXchange Format)
   
  profil
   
 • Spojka trás 2585 a 5589
   
 • Downhill
   
 • Nová Hoľa - Zjazdovka - Lanovka
   


Informácie o ďalších možnostiach cykloturistiky na Slovensku nájdete aj na partnerských portáloch:
www.cykloklub.sk a www.cykloportal.sk

Infolinka: 048 / 419 9900, info@parksnow.sk
© Copyright PARK SNOW Donovaly. Všetky práva rezervované