DOPRAVA - LIETADLO

Pravidelné a nepravidelné letecké spojenia Slovenskej republiky s Európou a so svetom zabezpečuje predovšetkým letisko v Bratislave a tiež blízke letisko Schwechat pri Viedni. Rovnako je k dispozícií aj letisko Budapešť, ktoré je hlavným medzinárodným letiskom Maďarska, vzdialeným od PARKu SNOW Donovaly 206 km.

Bratislava
Hlavným medzinárodným letiskom Slovenskej republiky je Letisko M. R. Štefánika Bratislava, nachádza sa iba 9 km o stredu mesta a 220 km od PARKu SNOW Donovaly. Slúži pravidelnej a nepravidelnej leteckej doprave na domácich i zahraničných linkách.
http://www.airportbratislava.sk/
Poprad - Tatry
Medzinárodné letisko Poprad-Tatry je obklopené prekrásnou prírodou (v blízkosti sa nachádzajú štyri národné parky), horskými potokmi, plesami, jaskyňami, historickými osadami a mestami, kostolmi, hradmi (niektoré sú na zozname pamiatok svetového dedičstva UNESCO), ale i strediskami zimných športov a letnej turistiky. Vzdialenosť do PARKu SNOW Donovaly je z popradského letiska 104 km.

V súčasnosti existuje pravidelné letecké spojenie s Londýnom, ktoré zabezpečuje letecká spoločnosť SkyEurope Airlines (lietadlo Boeing 737-700 na letisko Luton).
http://www.airport-poprad.sk/
Sliač
Výhodnú geografickú polohu v strede Slovenska má Letisko Sliač vzdielené z PARKu SNOW Donovaly len 40 km. Svojimi výkonmi však predstavuje letisko regionálneho významu v nepravidelnej doprave.
Po znovuobnovení linky Sliač - Praha - Sliač v auguste 2003 došlo v januári 2008 opäť k jej zrušeniu a žiadna pravidelná letecká doprava z letiska Sliač nie je v súčasnosti k dispozícií.
www.airportsliac.sk
Žilina
Na Severe Slovenska sa nachádza letisko Žilina, ktoré je prevažne využívané pre leteckú dopravu slovenských a zahraničných leteckých spoločností, lety firemných a súkromných lietadiel, letecký výcvik a športové lietanie,sanitné lety, špeciálne letecké práce a činnosť letectva Armády SR.
Od 15. júla 2005 môžu cestujúci využívať pravidelnú leteckú linku Praha-Žilina-Praha, prevádzkovanú leteckou spoločnosťou České aerolínie a. s. Doprava je zabezpečená 46-miestnym 2-motorovým lietadlom ATR 42. Letecké spojenie zo Žiliny do Prahy je 2 x denne. Z Prahy máte možnosť letieť ďalšími nadväzujúcimi spojmi do celého sveta.
Vzdialenosť do PARKu SNOW Donovaly je zo žilinského letiska v Dolnom Hričove 101 km.
Aktuálne informácie o pravidelných letoch nájdete tu
www.letisko.sk
Košice
Letecké spojenie východných regiónov Slovenska obsluhuje Letisko Košice, ktoré je druhým najvýznamneším letiskom v Slovenskej republike. Poloha letiska je asi 6 km južne od centra mesta Košice.
www.airportkosice.sk
Infolinka: 048 / 419 9900, info@parksnow.sk
© Copyright PARK SNOW Donovaly. Všetky práva rezervované