DOPRAVA - PARKOVANIE

Po príchode do nášho lyžiarskeho strediska môžete Váš automobil odparkovať na jednom z viacerých BEZPLATNÝCH parkovísk. Najväčšia parkovacia plocha sa nachádza v centre obce v blízkosti Koliby GORAL a lyžiarskych škôl. Okrem centrálneho parkoviska môžete využiť aj parkovacie plochy pri Yeti bare, priamo pri hlavnej ceste smerom na Ružomberok, pri FUN PARKu v časti Mistríky, ďalej pri údolnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa a pod apartmánovým domom Magura.

Centrálne parkovisko sa nachádza v centre obce Donovaly. Má kapacitu cca 400 automobilov a 20 autobusov. Priamo na tomto parkovisku sa nachádzajú lyžiarske školy, požičovne a ski servisy SPORT 2000 a DAMi'Sport. V hornej časti parkoviska je k dispozícii najobľúbenejšia donovalská reštaurácia Koliba Goral, ktorá ponúka pestrú paletu jedál nie len tradičnej slovenskej kuchyne.
Parkovať na tomto parkovisku odporúčame návštevníkom strediska, ktorí budú využívať dopravné zariadenia a zjazdovky na Záhradišti. S touto časťou strediska je parkovisko prepojené dreveným mostom, ktorý sa nachádza v spodnej časti, pri kolibe DAMi'Sportu

Ďalšia plocha pre bezplatné parkovanie sa nachádza pri aprés ski bare YETI z druhej strany spojovacieho dreveného mosta ponad cestu. Tu je možné parkovať cca 100 automobilov, opäť je to vhodná lokalita pre tých, ktorí chcú lyžovať na zjazdovkách na Záhradišti. Pri YETI bare sa nachádza aj pokladňa na predaj skipasov.

Parkovisko pre lyžiarov na zjazdovkách na Novej holi sa nachádza priamo pri údolnej stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa a druhá časť pod apartmánovým domom Magura. Parkovať tu môže spolu cca 200 áut. Parkovanie autobusov je možné v prípade voľnej plochy v časti pod AD Magura. Priamo v hornej časti parkoviska sa nachádza administratívna budova s kanceláriami Správy strediska PARK SNOW Donovaly, pokladňou na predaj skipasov, verejnými toaletami a stanicou horskej záchrannej služby.

Pred sezónou 2011/2012 bola vybudovaná nová parkovacia plocha pri detskom Funparku v lokalite Mistríky pre cca 30 automobilov a 2 autobusy. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti prepojovacieho vleku S1 na Záhradište, detského funparku a lyžiarskej školy, požičovne a skiservisu PATTY SKI. Takisto sa v blízkosti nachádza aj pokladňa na predaj skipasov. Táto lokalita je vhodná na parkovanie pre návštevníkov, ktorí chcú využívať počas dňa na lyžovanie obe časti strediska - Záhradište aj Novú hoľu, vďaka blízkosti prepojovacích vlekov S1, S2 a S3.

Infolinka: 048 / 419 9900, info@parksnow.sk
© Copyright PARK SNOW Donovaly. Všetky práva rezervované