DOPRAVA - VLAK

Cestovanie vlakom býva pomerne najpohodlnejší spôsob dopravy. Môžete sa pokojne vystrieť, alebo poprechádzať po vlaku, zájsť do reštauračného vozňa... . Slovensko je plynulo napojené na medzinárodnú železničnú sieť prostredníctvom 20 hraničných prechodov. Pri pravidelnom cestovaní vlakom môžete navyše využiť množstvo zliav - ISIC, ITIC karty a pod.

CD

Využi skvelú ponuku, pricestuj vlakom do Banskej Bystrice alebo Ružomberka a získaj zľavu 20 % na 1- alebo 2-dňový skipas v našom stredisku! Viac info nájdeš "tu"

ski


vlakem_na_slovensko_jizdni_rad


Potreby železničného spojenia a dopravnej obsluhy po železnici zabezpečuje 3 665 km stavebnej dĺžky tratí na Slovensku. V prevažnej väčšine sú to trate zaradené do sietí medzinárodných koridorov a svojimi parametrami vyhovujú medzinárodným požiadavkám.


Železnice Slovenskej republiky, ako člen európskych dopravých ciest, zaručujú dodržiavanie medzinárodných dohôd a technických normálii s okolitými železničnými správami.


Slovenskom prechádzajú nasledovné medzinárodné koridory:

  • koridor č. IV – severozápadná Európa – ČR – Kúry – Bratislava Štúrovo – Maďarsko – Balkán/orient
  • vetva koridoru č. Va – Bratislava – Žilina – Čierna nad Tisou – Ukrajina
  • koridor č. VI – Balt – Varšava – Zwardoň – Skalité – Čadca – Žilina s ďalším    pokračovním po koridore č. Va
  • koridor č. IX – „Severojužné prepojenie koridoru č. IX s Poľskom“ – Varšava –    Krakov – Muszyna – Plaveč – Prešov – Kysak – Košice – Čaňa – Maďarsko –    Rumunksko – Bulharsko – Alexandropolis (Grécko)

Vzialenosť 445 km, po železnici, medzi dvoma najväčšími mestami v Slovenskej republike - Bratislava a Košice je možné vlakom Inter City v súčasnoti prejsť za 4 h 50 min.

V prípade potreby si môžeš vybrať nyjvýhodnejšiu trasu cez net, alebo on-line rezervovať lístok s miestenkou. ( pozri www.slovakrail.sk, www.zsr.sk. Ak potrebuješ vyhľadať kombinované spojenie -vlak, bus- klikni www.cp.sk)






Infolinka: 048 / 419 9900, info@parksnow.sk
© Copyright PARK SNOW Donovaly. Všetky práva rezervované